Handstripping Education - mezinárodní vzdělávací skupina k trimování

Rozhodně stojí za to sledovat - soukromá skupina s více než 60.000 členy, ve které najdete několik nových příspěvků denně (převážně z USA).

Diskutují se zde potíže při trimování a zvláštnosti srsti - např. pes nemá podsadu, mám ho vytrimovat "do hola" nebo ne? Nejde mi vytrimovat část těla, co s tím? Najdete zde spoustu fotek před a po s detailními záběry na srst, které Vám mohou pomoct s úpravou plemene, které jste nikdy neupravovali nebo vás zkrátka ujistí v tom, že i ostatní mají stejné otázky jako vy :) 

V diskuzích pod fotkou najdete užitečné informace typu jaké nástroje byly použity, jak často se pes trimuje (u problematických psů často trimují např. každé 2-3 týdny) nebo návrhy na zlepšení výsledné úpravy. Častým tématem je také náprava oholené srsti - jak dlouho trval nový růst a jak často bylo potřeba trimovat, aby se srst vrátila do původního stavu? 

Níže pár obrázků ze skupiny - stříhaná vs. trimovaná srst, průběh trimování. Přihlášení do skupiny najdete zde: https://www.facebook.com/groups/249701326455314