Rekvalifikační a začátečnické kurzy

 

Milí zájemci o profesi psího groomera,

připravili jsme pro vás seznam aktuálních nabízených rekvalifikačních a začátečnických kurzů v ČR i na Slovensku. 

Vykonávat profesi psího groomera můžete i bez rekvalifikace, jedná se o volnou živnost, ale představte si sami sebe v kadeřnickém salonu, šli byste ke kadeřnici, která neabsolvovala ani základní kurz?

S pejsky je to podobné. Témat, která se musíte naučit je opravdu mnoho, zákazník hledá ve svém groomerovi poradce a specialitu, zkrátka člověka, který se vyzná ve svém oboru. Často mají zákazníci také pocit, že jste tzv. veterinářem juniorem. Je proto potřeba se neustále vzdělávat a dříve, než začnete provozovat salon, se přesvědčit, že opravdu ovládáte základy a ideálně absolvovat také některý z nástavbových kurzů jako najdete třeba zde.

Jaký je rozdíl mezi rekvalifikačním a jiným začátečnickým kurzem?

Rekvalifikační kurz má akreditaci MŠMT a může Vám ho při splnění podmínek uhradit úřad práce. Splňuje podmínky, které MŠMT stanovilo, jako je např. minimální počet hodin, povinný obsah nebo akreditovaný lektor.

Jiné začátečnické kurzy úřad práce nehradí - zaplatíte za něj sami, což ale neznamená, že musí být úroveň horší! Některé salony pořádají kurzy a nechtějí řešit administrativu spojenou s akreditací nebo nesplňují jednu z podmínek, které jsou potřeba, přitom ale poskytují stejně kvalitní služby. 

Přeji proto šťastnou ruku při výběru toho pravého kurzu pro vás a přikládám ještě jedno doporučení - pokud jste nikdy nedrželi nůžky v ruce, měli byste vybírat kurzy se 150 hod a více případně více na sebe navazujících kratších kurzů :) 

Následující kurzy jsou řazeny abecedně, informace získané z veřejných zdrojů :) za kvalitu služeb ručí poskytovatelé. 

 

Aktuální rekvalifikační kurzy v ČR (na Slovensku jsme nenašli možnost úhrady úřadem práce)

Havlíčkův Brod - Salon Argos 

Pardubice - Psí salon FATIMA

Praha - ADYLA TRE Premium dog services

 

Další kurzy pro začátečníky v ČR

Brno - Čtyři tlapky

Brno - Dogs Club Brno

Lysá nad Labem - Super pes

Olomouc - Krajina snů

Plzeň - Psí salon EVA

Praha & Praha-Západ - Psí služby MAJA

Průhonice - V.I.Pes

Rakovník - Psí salon JANA

 Kurzy na Slovensku

Asociacia Strihacov

Pokud poskytujete kurzy a v seznamu jste se nenašli, neváhejte se prosím ozvat na info@groomingacademy.cz, rádi vás zařadíme :)